Prilika za posao: Šef računovodstva | Ekonomist

Prilika za posao: Šef računovodstva

Za renomiranu kompaniju u Podgorici tražimo

Šefa računovodstva

Opis posla:

  • Izrada godišnje prijave poreza na dobit i praćenje isrpavnosti kniženja i svih propisa vezano za ovu oblast;
  • Praćenje propisa koji se tiču oblasti računovodstva i direktnih i indirektnih poreza;
  • Organizovanje pripreme i izrada završnog obračuna poslovanja;
  • Izrada PDV prijave;
  • Obračun plata i drugih ličnih primanja u skladu sa zakonskom regulativom;
  • Obračun poreza po odbitku, poznavanje poreskih propisa u vezi sa tretmanom usluga iz inostranstva, propisa u vezi sa porezom po odbitku na prava, franšize, dividende;
  • Izrada i praćenje mjesečnog plana plaćanja;
  • Praćenje ročnosti dospijeća carine i PDV-a;
  • Kontrola adekvatnog i pravovremenog funkcionisanja svih procesa (zakonsko pravna regulativa u vezi sa poreskim aspektom poslovanja preduzeća: PDV, porez na dobit, porez na dohodak i finansijski aspekti poslovanja preduzeća: tekuća i trenutna likvidnost);
  • Analiza, planiranje i praćenje troškova na nivou sektora i njihova optimizacija;
  • Obuka zaposlenih u svom sektoru, motivacija i uspostavljanje kulture timskog rada;
  • Izrada svih planova rada i izveštaja o radu sektora (nedjeljni, mjesečni, kvartalni, šestomjesečni, godišnji);
  • Izrada uputstava za rad i praćenje njihove primjene.

Uslovi:

  •  Zanimanje /struka/: Ekonomista;
  • Stepen stručne spreme:  VSS/VŠS;
  • Radno iskustvo /opšte i-ili  na posebnim poslovima/: Minimalno 3 godine rada na istim ili sličnim poslovima;
  • Poznavanje stranog/stranih  jezika: Engleski jezik –  B2 nivo;
  • Poznavanje računarskih programa: MS Office, Interne IT aplikacije, vozačka dozvola B kategorije;
  • Sertifikat i licenca Saveza računovođa i revizora Crne Gore;
  • Poznavanje pravnih propisa iz domena poreza (direktni/indirektni);
  • Spremnost na učenje, analitičko razmisljanje, brzina, kooperativnost, tačnost u radu, dobra informisanost.

Poželjne osobine koje kandidati treba da posjeduju:

  • Izuzetne komunikacijske i analitičke vještine;
  • Orijentisanost ka ostvarivanju rezultata;
  • Sposobnost izvršavanja zadataka u rokovima;
  • Prednost iskustvo na sličnim poslovima ili reviziji;
  • Spremnost na timski rad, komunikativnost, želja za napredovanjem i uspjehom.

Prijave slati na jobs@ekonomist.me najkasnije do 15. februara 2019.

Redakcija
Redakcija
Redakcija Ekonomista donosi ekonomske i poslovne vijesti iz Crne Gore i svijeta, doprinosi promovisanju dobrih poslovnih praksi i razvijanju preduzetničke svijesti.

Komentariši

Top